Sosyal Medya’nın önemi nedir?

Sosyal Medya’nın önemi nedir?

Sosyal Medya’nın önemi nedir?

Sosyal Medya günümüzün en popüler kullanım araçlarından birisi olmayı başardı ve hala popülerliği yıllardır devam ediyor. Sosyal Medya’nın Milyarlarca kullanıcı barındırması hem insanların birbirleriyle olan iletişimini hem şirketlerin ticari olarak ürünlerini pazarlamasını kolaylaştıran etkenlerden. Sosyal Medya sadece günümüz de bizleri iletişim aracı ve ticari olarak faydalandırmıyor. Sosyal Medya aracılığıyla kullanıcılar oyunlar oynayarak, bilgi ve haber kaynaklarıyla ve buna benzer birçok özellik barındıran Sosyal Medya kullanıcıların ilgisini bu sayede üzerine çekiyor.

Sosyal Medya’nın özellikleri, Sosyal medya günümüzde ne işe yarıyor?

Günümüz de yüzlerce sosyal medya platformu mevcut fakat bunların arasında en popülerleri Facebook, Twitter, İnstagram ve ardından gelen yüzlerce Sosyal Medya platformu mevcut. Sosyal medya devlerinden Facebook şuanda insanların en tercih ettiği platformların başında yer alıyor. Facebook ile insanlar daha fazla haber kaynağına, bilgi, oyun ve iletişim aracı olarak tercih ediliyor.

Twitter ülkemiz de son dönemlerde aktif kullanıcısını kaybetse de hala kullanıcı kitlesi var olan, ve insanların daha çok etkinliklerde veya gündemde olan bir konunun tartışmasını ve Twitter’da gündemde olan konunun en üst sırasında insanların tartıştığı ve Retweet, #Follow gibi bir çok özellikle duygularınızı düşüncelerinizi paylaşabiliyorsunuz.

Diğer Sosyal Medya devi olan İnstagram kullanıcılarına sadece ‘’ fotoğraf paylaşımını ‘’ yansıtıyor. İnstagram üzerinden Fotoğraflarınızı paylaşarak, yeni videolarınızı yükleyerek, veya DM yoluyla insanlarla iletişime geçebiliyorsunuz.

Sosyal Medya’yı kullanabilirseniz gerçekten vazgeçilmeziniz oluyor. Sosyal Medya son dönemlerde özellikle ülkemiz de Bağımlılık gerçekten almış başını giderken ‘’ Sosyal medya bağımlılığı ‘’ artık hastalık olarak gösteriliyor.

Sosyal Medya'nın Önemi Nedir?

Sosyal Medya sitelerine nasıl kayıt olabilirim?

Facebook’a nasıl kayıt olunur?:

Dünya’da en çok kullanılan Sosyal Medya devine kayıt aşaması gerçekten basittir. Şimdi sizlerle Facebook’a nasıl kayıt olunur bunları anlatacağız. Öncelikle Facebook’a giriş yapıyoruz.

Adın, Soyadın: Adınız ve Soyadınız olan kısma gerçek kimliğiniz de yazan Ad ve Soyadı yazmanız gerekiyor. Gerçek kimlikte yazan Ad ve soyadınızı yazmadığınız da ileride Facebook hesabınızı kapatabilir.

Cep telefonu veya E-Posta adresi: Facebook güvenlik amacıyla oluşturduğu bir takım güvenlik onayları vardır. Sizlerin daha güvende olmanız için Cep telefonunuz veya E-posta adresinizle Facebook’a kayıt olmalısınız. Bizim önerimiz Facebook’a telefonunuzu onaylatarak kayıt olmanız sizin için daha yararlı olacaktır.

Yeni Şifre: Facebook’a giriş yapabilmeniz için bir şifre oluşturmanız gerekmektedir. Şifreniz kolay olmamalı daha zor ve hesabınızın çalınmaması için kimsenin ulaşamayacağı zor şifreler koymanız sizin için daha yararlı olacaktır.

Doğum tarihiniz: Doğum tarihinizi Gün/ay/yıl olarak belirterek diğer adıma geçiyoruz.

Cinsiyetiniz: Cinsiyetiniz kadın veya erkek ise bunlardan birini seçerek, ‘’ Hesap aç ‘’ diyerek kayıt oluyoruz. Daha sonra sizlerden daha önce Cep telefonunuz ve E-Posta adresiniz üzerinden hesabınızı aktif etmeniz için Onay maili isteyecek. Onay şifreniz geldikten sonra Hesabınız aktifleştirilecek.

Beğen  1
Yazar